Usługi księgowe

Księgowość spółki z o.o.

Księgowość spółki z o.o. musi być dokładna i skrupulatna

przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę

Księgowość spółki z o.o. - jak wygląda

Wielu przedsiębiorców decyduje się na przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o. z powodu braku konieczności opłacania składek ZUS oraz ograniczeniu odpowiedzialności finansowej. Powinni jednak liczyć się oni z tym, że spółka wymaga większej rzetelności w zakresie księgowości w porównaniu z tymi, których wymaga podatkowa księga przychodów i rozchodów. Jak wygląda księgowość w spółce z o.o.? Można prowadzić ją samemu czy lepiej wybrać do tego profesjonalne biuro rachunkowe?

Spółka z o.o. - liczy się każdy grosz

W przypadku spółki z o.o. należy ewidencjonować nie tylko wszystkie przychody i koszty udokumentowane fakturami, ale każdy przepływ gotówki w firmie. Księgi muszą być prowadzone w sposób niezwykle precyzyjny i drobiazgowy, co do grosza. Podstawowe operacje, które należy przedstawić w księgach to wypłata zaliczek dla pracowników czy wypłata i wpłata gotówki na konto firmowe.

Księgowość spółki z o.o. i jej prowadzenie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Sama ewidencja przychodów i wydatków firmowych nie wystarczy. Należy również prowadzić zestawienie aktywów i pasywów firmowych oraz corocznie sporządzać sprawozdania finansowe.

W samym sprawozdaniu finansowym powinny się znaleźć:

  • bilans spółki;
  • rachunek zysków i strat;
  • informacja dodatkowa.

Z powyższych względów początkujący przedsiębiorcy nie powinni samodzielnie zabierać się za prowadzenie księgowości w spółce z o.o. Błędy mogą bowiem wiązać się w przyszłości z wysokimi karami ze strony urzędu skarbowego.

 

Spółka z o.o. - biuro księgowe czy księgowość online?

Współcześnie usługi księgowe mogą być prowadzone na dwojaki sposób: przy pomocy stacjonarnego biura oraz online. Obie metody są dobre, a wybór konkretnej zależy jedynie od preferencji właściciela firmy. Stacjonarne biuro księgowe wymaga przywożenia dokumentów w formie papierowej raz w miesiącu, zapewnia jednak ono osobisty kontakt z księgową. księgowość online za to jest dużo prostsza w obsłudze. Dokumenty można przesłać przy pomocy dysku w chmurze oraz mailowo, co zaoszczędzi nam sporo czasu i pieniędzy.

przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkępodatkowa księga przychodów i rozchodówbiuro rachunkoweksięgowość spółki z o.o.usługi księgowebiuro księgoweksięgowość online

Powiązane wpisy

Biuro księgowe

Jakie usługi może zaoferować nam biuro księgowe

Polski kod kreskowy - czym jest

Dla kogo jest przydatny polski kod kreskowy?

Usługi archiwizacyjne - na czym polegają

Dla kogo potrzebne są usługi archiwizacyjne?